Processed with VSCO with e4 preset

Kobieta w czarni.

Tak jak kiedyś czerni nie znosiłam, a znalezienie czarnej rzeczy w mojej szafie graniczyło z cudem, tak aktualnie w czerni się rozkochałam, a co więcej – odnoszę wrażenie, że dodaje mi seksapilu. Etykietę „nudna” schowałam głęboko do szuflady, wyjmując jednocześnie „ciekawa”.

Myślę, że do niektórych rzeczy się dorasta. Dorasta się do stylu, dorasta się do kolorów, dorasta się do świadomości. To, że czerń zagościła w mojej szafie nie oznacza, że codziennie ją noszę. Ale gdy już ją nakładam, w kobiecym eleganckim wydaniu, czuję jak moje poczucie wewnętrznego piękna wzrasta. To jakbym sama sobie sprawiała komplementy ubierając czerń. Sama sobie serwuję dobry dzień i uśmiech na twarzy, który pojawia się z czernią i dodatkowo przyprowadzoną koleżanką o imieniu seksapil, która w parze, krok w krok, idzie z przyjaciółką o ksywie pewność siebie. Tyle zmienia w mojej głowie czerń. Tak naprawdę wszystko. Z dziewczyny w bluzie czy luźnym swetrze staję się kobietą, której daleko już myślami do nastolatki. I która czuję się z tego dumna.


Processed with VSCO with e4 preset

Processed with VSCO with e4 preset

Processed with VSCO with e4 preset


Ale, koleżanki jak seksapil i pewność siebie muszą sprytnie działać w grupie, by nabierać na mocy, dlatego z chęcią uczestniczą a tej grze ze stylem. A ten warto by szedł w parze z dojrzałością pozostałych. Dlatego, gdy prezentuję sukienkę z imitacji skóry, z głębokim dekoltem V, rozpinaną na guziki po całej długości – nakładam pod spód kaszmirowy golf, by to, co ma być niedopowiedziane, takim pozostało. Długość sukienki przed kolano równoważę płaszczem sięgającym kostek, a ten spotyka się brokatowymi botkami na słupku, by tworzyć zgrany duet po same koniuszki palców. Nogi dodatkowo chowam pod cienką warstwą rajstop, które zgrabnie opływają ich kształty. Dzikość wkracza tutaj w postaci torebki i to jedyny element, który aż rwie się, by wyrwać się spod kontroli. Reszta to gra na linii dobry smak – kobiecość. I myślę, że tutaj następuje remis.


płaszcz H&M | golf b.sic stories | sukienka Mango | torebka, buty Zara


Processed with VSCO with e4 preset

Comments

comments

Dodaj komentarz