Processed with VSCO with e4 preset

Dwa bieguny.

Przyszedł sezon, podczas którego osoby, które mnie nie znają mogą jasno stwierdzić „ta laska ma definitywnie problem z określeniem własnego stylu”, a Ci, co mnie znają, krótko skwitować „zaczęło się”.

Taaaak, zaczęło się. Chłodny sezon, czyli ten jesienno-zimowy, to u mnie totalny rozjazd modowy. Dwa bieguny. Jeden outdoorowy, jak w poprzednim wpisie, drugi – typowo street style’owy z totalnym odjechaniem w stronę błyskotek. To mój sposób na utrzymanie równowagi. Na „niezwariowanie” jesienią, bo zauważyłam, że właśnie jesienią ciągnie mnie do eksperymentów, do szaleństw, do szczególnego wyróżniania się na ulicy, zwyczajnie do błyszczenia. Tak na przekór pogodzie, tak na przekór ponurej aurze, tak na zachowanie zgody z własną naturą.


Processed with VSCO with e4 preset

Processed with VSCO with e4 preset

Processed with VSCO with e4 preset


To sezon, kiedy szczególnie nie patrzę na to, co inni powiedzą, bo najważniejsze jest to, co ja myślę. I jeśli mam ochotę błyszczeć niczym kula dyskotekowa, to błyszczę. Bo wierzcie mi, kiedy błyszczy moja stylizacja, błyszczą i moje oczy, a także dusza. A o duszę trzeba dbać. Codziennie, bez względu na porę roku, ale są dni, kiedy wymaga szczególnej opieki, bo szczególnie może wpływać na nią pochmurna aura, a deszczu do serca nie wpuszczam. Bez okazji. Choć wylać wiadro łez czasem warto. Dla oczyszczenia atmosfery. I ponownego błysku w oku.

Także, błyskotki pomagają mi czuć się niczym królowa na mieście, a piękne, kolorowe i przytulne ubrania pomagają odnaleźć się w rzeczywistości, która pachnie zielenią, naturą i zdrowiem. Obie wersje uwielbiam. Obie pobudzają we mnie inne zmysły. Obie sprawiają, że jestem sobą. Zmienia się tylko otoczenie, które w mig właściwie odczuwam i czerpię energię z tego, co mi oferuje. Miejskie budzi chęć do życia, szaleństwa. Leśne przypomina, że w życiu ważny jest też spokój, a szczególnie spokój ducha. Z każdego biorę to, co dla mnie najlepsze. Każde ma na mnie wpływ, kształtuje mój charakter, moją osobowość. Różną. Kolorową. Z której dziś jestem dumna.


golf i spódnica b.sic stories | sweter, torebka Zara | kozaki Stradivarius | zegarek Akerfalk 

zdjęcia Paulina Kajewska (@notoklex)


Processed with VSCO with e4 preset

Processed with VSCO with e4 preset

Processed with VSCO with e4 preset

Comments

comments

Dodaj komentarz