Processed with VSCO with a10 preset

List do zimy!

Droga Zimo!

Mamy czwartek, 28 luty, godzina – późna, 22:37.

Piszę do Ciebie ten list o tak niestandardowej porze jak na mnie, bo szczerze powiedziawszy, odebrałaś mi mowę. Nie wiedziałam, co powiedzieć, aż w końcu myślę, że po chwili milczenia wyleci potok myśli. Może niezbyt głębokich, ale szczerych – z serca.

Zależało mi na tym, aby zdjęcia te, te które zrobiliśmy gdy towarzyszyłaś nam w swojej koleżeńskiej odsłonie, były opublikowane kiedy z nami będziesz. Bo tego dnia Twą czułość odczuwaliśmy dzięki delikatnej minusowej temperaturze, słońcu które do nas zaglądało lekko przez chmury, a słowa układałaś śnieżynkami sypanymi z nieba. Naprawdę mi na tym zależało. Wybacz. Wybacz, że nie zebrałam się za to wcześniej. Natłok zajęć mnie nieco spowolnił. Później wyjechałam w góry, pamiętasz? Świetnie spędziłyśmy czas. A gdy wróciłam, za chwilę Ciebie nie było. Przytłoczona obowiązkami nie zauważyłam, kiedy znikłaś. Po Tobie został tylko miejscami brudny śnieg, a termometry nawet nie wspominają o Twojej niedawnej obecności.

I straciłam wenę. Odebrałaś mi ją lekko, nie będę tego nawet ukrywać. Bo kto to widział, aby koleżanka w połowie lutego znikała na dobre. NIKT.

Silnie wierzyłam, że do nas wrócisz. Czekałam z tymi zdjęciami. Przecież luty to jeszcze taki zimowy miesiąc, to Twój miesiąc, zaraz po styczniu, który tak uwielbiasz. Ale zostały 74 minuty do marca i aż głupio w miesiącu, który należy do Wiosny, chwalić Cię jakaś Ty w tym roku była piękna. Także zrobię to teraz.

Zaskoczyłaś nas tydzień przed świętami. Chyba sama się za nimi stęskniłaś, w końcu dawno Cię nie było. Wyjechałaś, jak część naszych i nie wracałaś, nawet na święta. Albo okazje Ci się myliły. Ale, już nie o tym, nie będę bawić się w wypominanie. Przyszłaś. Cieszyłaś. Na spacer do lasu wyciągnęłaś od razu. Zachwyt wzbudziłaś ogromny. Później dałaś nam białe Boże Narodzenie, o którym śniliśmy i marzyliśmy, a Ty te życzenie spełniłaś. Cudownie było, chociaż tak chwilę zobaczyć przypruszone śniegiem choinki i wszystkie lampki zdobiące domy na osiedlach.

Sylwestra chyba dalej nie lubisz spędzać z nami. Czyżby fajerwerki gdzieś indziej na świecie były fajniejsze? Choć wiem, Ty pewnie lubisz te

naturalne lasery. Zmykasz na północ, rozkoszować się tamtejszym klimatem. A później znów wracasz, cieszysz, zachwycasz. Sama zajrzyj pod #zima, a zobaczysz o czym mówię. Przecież wiesz, że nie tylko ja jestem Twoją fanką. I budzisz nadzieję, a jeszcze na taki spacer, a na wyjazd na górkę za miastem, a na ognisko w zimowym klimacie, a na zdjęcia z drona zamarzniętego jeziora, tylko to zaczyna brzmieć po chwili jak marzenie, jak marzenie o śnieżnych świętach, gdy widzę, jak nagle znikasz.

Zostawiasz nas z niedosytem. Tylko każdego roku my, istoty ludzkie, często mamy jeszcze większe ambicje i chcemy robić jeszcze więcej, a TY nam skracasz czas na realizację tych mikroplanów i pragnień. Daj żyć spokojnie chwilą, tą obecną, tu i teraz. Daj się nią nacieszyć. A nie zmuszasz nas do tego, byśmy podczas czegoś, na co czekaliśmy, planowali kolejną atrakcję, zamiast w pełni korzystać z obecnej. Abyśmy żyli pełnią życia, a z każdej chwili wyciągali to, co najlepsze. Bo każda chwila zaraz będzie przeszłością, której już nie zmienimy. Na wszystko inne mamy jeszcze wpływ.

Przemyśl kochana. Masz sporo czasu na zastanowienie. A chwilowo nie wracaj i nie rób nadziei, bo wszyscy zaprzyjaźnili się już z Wiosną. Boję się, że poczułabyś się samotna i urażona. A chłodnych stosunków w marcu z Tobą nie chcemy.

Gorące buziaki i uściski,

Ola

P. S. Przesyłam Ci kilka naszych wspólnych zdjęć. Uważaj, bo serce aż topnieje.


Processed with VSCO with a10 preset

Processed with VSCO with a10 preset

Processed with VSCO with a10 preset

Processed with VSCO with a10 preset


kardigan Zara | golf b.sic stories | spodnie Only | czapka, skarpety H&M | botki CCC | zegarek Daniel Wellington


Processed with VSCO with a10 preset

Processed with VSCO with a10 preset

Processed with VSCO with a10 preset

Processed with VSCO with a10 preset


sweter, szal, skarpety, czapka H&M | spodnie sh | buty CCC


Processed with VSCO with a10 preset

Processed with VSCO with a10 preset

Processed with VSCO with a10 preset

Processed with VSCO with a10 preset


sweter TOVA | szal no name | czapka, skarpety H&M | rajstopy Fiore | botki CCC


Comments

comments

Dodaj komentarz