Processed with VSCO with c5 preset

Mój agrobiznes.

Jeśli mam być szczera – nigdy szczególnie nie lubiłam jabłek. Zawsze mnie po ich zjedzeniu skręcało, a gdy słyszałam „to zjedz jabłko” – wzdrygało. Nie jestem też fanką szarlotki, przez co często spotykam się z pytaniem: „Jak można nie lubić szarlotki?!”. MOŻNA. Stałam się za to wielką fanką zbierania jabłek. Okazuje się, że to zajęcie relaksuje jak nic innego. Wykonywane z drugą połówką cieszy jeszcze bardziej. Dlaczego? Bo to NASZ moment. Nasz wspólnie spędzony czas. Czas, na robienie czegoś wspólnie, co tak naprawdę bardzo łączy ludzi. Do tego czas, na oderwanie się od biurka, monitora komputera czy telefonu. Tylko: natura, proste zajęcie i my. I szybka weryfikacja, czy razem, bez całej elektroniki, jeszcze jesteśmy w stanie funkcjonować. JESTEŚMY. Poza podaniem koszyka, czy przyciągnięciem gałęzi nic nie odciąga naszej uwagi. Mogą to robić jedynie kłębiące się w głowie myśli, ale te można ujarzmić. Po prostu je wypowiedzieć. Czasem jest łatwo, czasem przychodzi to z trudem. Ważnym jest jednak, aby ze sobą rozmawiać. I chwile tak cenne, jak te bez elektroniki, doceniać podwójnie, potrójnie, a nawet poczwórnie. Nie zdarzają się już często w tym naszym nowoczesnym świecie, są na wagę złota. Ich wartość jest bezcenna. Pozwala osobie być osobową, rozmowie prawdziwą rozmową, zadaniem do wykonania wykonanym zadaniem. Doceniajmy je.

Natura łączy ludzi i chodź jabłka nie należą do mnie, mogę śmiało stwierdzić, że tworzę swój mały agrobiznes. W końcu uczucia są czymś naturalnym, a nie łatwo je wyhodować.


Processed with VSCO with c5 preset

Processed with VSCO with c5 preset

Processed with VSCO with c5 preset

Processed with VSCO with c5 preset


A co do jabłek – od tego lata co jakiś czas zaczęłam podbierać je prosto z drzewa i przegryzać w wolnych chwilach. Nieco się w nich rozsmakowałam. Podkreślam – NIECO. Najbardziej natomiast lubię racuchy z jabłkami i kompot! To jest dopiero połączenie smaków – wyborne. Jak życie w tym miejscu.


czapka Zimno | zegarek na białym pasku Daniel Wellington | zegarek na bransolecie Akerfalk 


Processed with VSCO with c5 preset

Processed with VSCO with c5 preset

Comments

comments

Dodaj komentarz