Processed with VSCO with j6 preset

Szczęśliwi tu i teraz.

CHWILA PRAWDY O POGONI ZA SZCZĘŚCIEM.

***

Jak często odczuwacie szczerą radość z prozaicznych chwil? Czy w ogóle je odczuwacie?

Jeśli odpowiedzieliście „często” i „TAK”, najlepiej jeszcze z „!!!!” to należycie do grupy szczęściarzy, którzy z puli nagród możliwych do wygrania na naszej cudownej planecie Ziemie, zgarnęli najważniejsze – RADOŚĆ ŻYCIA. Ale uważajcie, o to również trzeba dbać i pielęgnować, by czerpanie radości rozwijało się w nas nieustanie i pochodziło z najdrobniejszych rzeczy. Dzięki temu Wasze marzenia będą Was cieszyć i motywować do działania, a nie pogrążać w smutku, że  marzycie o czymś niemożliwym, nie do osiągnięcia. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO. Spójrzcie ile wielkich osób miało wielkie marzenia. Wiele. Gdyby ich nie osiągnęli, byśmy o niech nie wiedzieli. Potrzeba odwagi do działania i… chęci do życia. Prosty przepis na kartce, domyślam się, że trudny w wykonaniu.


Processed with VSCO with j6 preset

Processed with VSCO with j6 preset

Processed with VSCO with j6 preset


Chęć do życia moim zdaniem bierze się z radości z małych rzeczy. Oczywiście, nie tylko z tego, ale to składowa o dużym procencie. Z dostrzegania i z czerpania radości z małych rzeczy, a także przetwarzania jej – tej radości, na jak największe podkłady energii. Energii napędzającej do życia. Bo nie mówię, byście na tych małych radościach mieli kończyć. Albo, przynajmniej warto byłoby abyście tego nie robili. One mają dawać Wam siłę do spełniania wielkich marzeń, ale wywoływać równocześnie uśmiech na Waszych twarzach i w Waszych duszach. To ma być Wasza energia napędowa, przy dążeniu do celu, tego wielkiego celu.

Wydaje się banalne, co nie? Ale pomyślcie jak jest naprawdę. Jak to ma się do Waszego odczuwanego aktualnie szczęścia?

Czy potraficie czerpać radość z każdej porannej kawy? Z każdego dnia, czy to słonecznego czy deszczowego, z uśmiechu mijającej Was na ulicy osoby, z przyrody która Was otacza? Czy jesteście tak zapatrzeni w ten Wasz największy cel, największe marzenie, karierę, że wszystko, co spotykacie na Waszej drodze jest przeźroczyste, a Wy – ostatecznie goniąc za szczęściem tak naprawdę je tracicie?

SZCZĘŚLIWI POWINNIŚMY BYĆ WSZYSCY TU I TERAZ. BO KIEDY INDZIEJ?!

Jak kupicie nową torebkę czy felgi? A może jak dorobicie się mieszkania? A może jak w końcu dolecicie na upragnione Malediwy? Czy jak w końcu założycie rodzinę?

A co z przemijającym w każdej chwili czasem poświęconym na dążenie do marzeń? Ma się zmarnować? Ma być nijaki? NIE O TO W TYM CHODZI.

CHODZI O TO, BY CELE OSIĄGAĆ JUŻ BĘDĄC SZCZĘŚLIWYM. Bo inaczej, możecie tego szczęścia nigdy nie zaznać. Nie chodzi mi o to, że Wam go nie życzę. ŻYCZĘ, Z CAŁEGO SERCA. Obawiam się tylko, że podczas tej gonitwy za szczęściem tak się zatracicie, że nigdy w pełni go nie poczujecie, a żaden najdroższy kurort na drugim końca świata Wam tego nie wynagrodzi.


sukienka b. sic stories | naszyjnik Sotho | zegarek Akerfalk | pierścionek Pandora


Processed with VSCO with j6 preset

Processed with VSCO with j6 preset

Comments

comments

Dodaj komentarz