Stańczyki

Stańczyki to miejsce zdecydowanie warte zobaczenia będąc na Mazurach, a szczególnie na Suwalszczyźnie. Oczywiście przemawiają przeze mnie sentymenty i chwilowo wypowiada się dziecko, które od 5-10 roku życia spędzało wakacje nad pobliskim jeziorem Boczne i Stańczyki odwiedzało każdego lata. Biegało po tych mostach, kiedy leżały jeszcze tory kolejowe. Zajadało się lodami Bolero, gdy na końcu mostu stała budka z lodami i tylko te serwowała, a wtedy były jeszcze po złotówce i smakowały najlepiej. Oczywiście, mówi to osoba, która uwielbia żyć wspomnieniami, zatem będąc na miejscu wciąż widzi hasające psy po lesie, choć teraz ten las jest odgrodzony siatką. Mówi to osoba, która jeszcze pamięta obozy harcerskie rozbijane przy mostach nad rzeką Błędzianką. I mówi to osoba, która na słowo „Stańczyki” czuje ciepło w sercu. Bo jak go nie czuć, gdy przypominają mi lata beztroski? Lata dobrej zabawy. Lata hartowania charakteru. Lata, które to właśnie mogły wpłynąć na to, że tak bardzo uwielbiam spędzać czas na łonie natury, gdyż jak byłam w przedszkolu i na początku podstawówki, bez względu na pogodę, spędzałam cały bity miesiąc z dziadkami w przyczepie nad Jeziorem Boczne, a później byłam jeszcze zabierana na spływy kajakowe.

Ale, zapominając na chwilę o wspomnieniach, jako osoba, która studiowała architekturę, również Wam powiem, że warto to miejsce odwiedzić. Okej, nie ma już swojego ducha, jak sprzed laty, gdy zamiast kostki brukowej leżały tory kolejowe, mimo wszystko Akwedukty Puszczy Romickiej są dziedzictwem architektury oraz pomnikiem techniki budowlanej. Idealne łuki, betonowa konstrukcja i zdobienia wzorowane na rzymskich akweduktach są na to czystym dowodem i ciężko tego nawet nie zauważyć.

Więcej już nic nie mówię. Historię, możecie przeczytać w sieci. Mi zależało na opowiedzeniu swojej historii 🙂 Osobiście planuje powrót tam na jesień, gdy szata drzew nabierze ciepłych kolorów, jednakże Wam polecam wybrać się w dowolnym terminie. I tak zrobią wrażenie 🙂


kurtka, plecak, czapka Femi Stories | bluza Shein | jeansy H&M | buty Timberland | zegarek Daniel Wellington


 

Processed with VSCO with a8 preset

Processed with VSCO with a8 preset

Processed with VSCO with a8 preset

Processed with VSCO with a8 preset

Processed with VSCO with j5 preset

Comments

comments

Dodaj komentarz