Processed with VSCO with j2 preset

Trend sezonu: falbany i kwiaty.

Dawno nie było tego cyklu przyznam, dlatego dziś z chęcią porozmawiam z Wami o stylizacji. Tak dla odmiany.

Myślę, że warto zacząć od tego, że chyba doskonale wiecie, z tego co mnie obserwujecie, że nie jestem ogromną fanką odkrywania ciała i pokazywania całemu światu nagości (nie mówię o plaży, a codziennych zestawach) i ta stylizacja jest tego potwierdzeniem. Jest też potwierdzeniem tego, że lubię odsłaniać ciało w zmysłowy sposób, który łączy się jednocześnie z dobrym gustem. Nawiązuję do tego, ponieważ ten set świetnie przedstawia to, o czym mówię.


Processed with VSCO with j2 preset

Processed with VSCO with j2 preset

Processed with VSCO with j2 preset

Processed with VSCO with j2 preset


Możemy zacząć od koszuli, która mimo, że ma rozpiętych kilka guzików, nie prezentuje się wulgarnie. To za sprawą bieli oraz bardzo luźnego męskiego kroju (dosłownie męskiego, bo koszulę wykradłam z szafy mojego brata). Dzięki temu góra jest klasyczna, z odrobiną elegancji, ale w codziennym oraz letnim wydaniu. A rozpięte guziki, dodają lekkości oraz wydłużają optycznie moja szyję.

Spódnica również ma rozcięcie i to dzięki niemu się na nią zdecydowałam (oraz dzięki kwiatom). Sprawia ono, że ta forma jest bardziej swobodna, co jest ogromny plusem przy tak intensywnym wzorze oraz falbanach. Dzięki temu również jest odpowiednia niemalże do każdej sylwetki, gdyż nie skraca wizualnie nóg. Przynajmniej nie w tak dużym stopniu, jakby to robiła przy prostym wykroju. Możliwość zawiązania jej w miejscu, które najlepiej nam odpowiada jest dodatkową zaletą, którą możemy wykorzystać przy budowaniu odpowiednich proporcji naszej sylwetki.


Processed with VSCO with j2 preset


Jak widzicie, dekolt i rozcięcie nadają całości lekkości, ale swoją rolę odgrywają tutaj również dodatki. Aby stylizacja była bardziej urozmaicona, zdecydowałam się na klapki z motywem kraty vichy na kokardach. Poprzez spójną kolorystykę z motywem spódnicy, wpisują się tutaj idealnie, mimo że są odmiennym wzorem. Ciężkie buty mogłyby strasznie osadzić tę stylizację przy moim wzroście. Skupiałyby zbyt mocno uwagę, kierując spojrzenie na nogi, sprawiając jednocześnie wrażenie, że jestem niższa niż w rzeczywistości. Klapki mimo wzoru w kratkę, są lekkim obuwiem, które delikatnie się tutaj dopasowuje.

Torebka jest już typowym zabiegiem kolorystycznym, jak i reszta dodatków. Spódnica w kwiaty jest już na tyle barwna, że starałam się bazować na jej gamie kolorystycznej. Charakter całości podkręcają jeszcze transparentne okulary. Takich jeszcze na swoim nosie nie miałam. Przyznam szczerze, delikatnie obawiałam się tego kształtu, ale chyba możecie przyznać rację, że niesłusznie 😉

I to wszystko w przypadku tego zestawienia. Mam nadzieję, że wskazówki, które zawieram w takich tekstach pomagają Wam w Waszych wyborach 🙂 Dajcie koniecznie znać!


koszula H&M | spódnice NA-KD (spódnica ze zdjęć) | torebka Pimkie | buty Stradivarius | pierścionki Pandora | zegarek z bransoletką Daniel Wellington – z kodem „strzala” do 31.05 macie 15% zniżki na cały koszyk | okulary NA-KD (okulary ze zdjęć) – z kodem „neonowastrzala20” macie 20% zniżki na zakupy


Processed with VSCO with j2 preset

Comments

comments

Dodaj komentarz