Processed with VSCO with j2 preset

Historia tropikalnej sukienki.

Przeglądam Instagram. Na górze miga mi Instastory. Przyznam szczerze, bez bicia, nie oglądam każdego, bo chyba by mi doby nie starczyło. Ale, mam swoje ulubione osoby, do których zawsze zaglądam, gdy tylko pojawi się coś u nich świeżego. Widzę Story Gosi, założycielki B.Sic Stories. Od razu odpalam. A tam? Gosia pracuje nad kolejną świetną rzeczą. Na zdjęciu pracownia, stół do krojenia, piękny kwiecisty materiał i kubek kawy. Na kawę to już się raz u niej w butiku spotkałyśmy i było super! Nie mogę się powstrzymać – reaguję: „Chyba muszę Cię odwiedzić”, a w odpowiedzi dostaję serdeczne zapraszam.

Do butiku, niemalże jak na skrzydłach przyleciałam następnego dnia. Na wstępie widziałam już moją sukienkę na manekinie. Jeszcze nie byłam świadoma, że będzie moja. Z plotek wyszły zakupy. To można skwitować tylko jednym słowem – baby. No ale co zrobisz, jak oprzeć się nie potrafisz?


1527071421052

1527071957177


Chwilę po moim przyjściu wychodziła dziewczyna w podobnej sukience – krój ten sam, ale wzór w kolorowe zygzaki. Zachwyciła mnie totalnie tym, jak pięknie prezentowała się w tej kiecce. A uwagę przykuł jej print. „Masz, zmierz ten komplet” – mówi do mnie Gosia, po tym jak zobaczyła moje serca w oczach na widok sukienki w zygzaki. No piękny, podoba mi się. Za kompletem była sukienka, o innym fasonie, z tego samego materiału. No piękna. Później czerwona kieca, o tym samym fasonie, co kieca przed chwilą. Zachwyt, bo czerwień, a ja w czerwieni czuję się tak pięknie. Widzę serca w oczach i u Gosi. Ale nim wybiorę, mówię że muszę zmierzyć jeszcze tę w kwiaty. Że nie wyjdę z butiku nim jej nie nałożę, bo ciągle chodziła mi po głowie.

Poszła ze mną do przymierzalni. Gdy wyszłam, wszystko było jasne. Będzie moja. Oboje czułyśmy to doskonale. Ta sukienka, jakby była dla mnie stworzona. I choć wszystko, co chwilę wcześniej mierzyłam było piękne, to sukienka była idealna. Dobrej jakości tkanina – wiskoza jedwabna, czyli 100% naturalna. Przewiewna. Komfortowa na lato. Co więcej, dzięki paskowi, który jest elementem dodatkowym, można ubierać ją na trzy sposoby. Ten, który widzicie na zdjęciach, określiłyśmy miejskim. Drugim sposobem jest noszenie jej bez paska, pełen luz, idealnie na moje hiszpańskie wakacje. Trzecim sposobem jest stylizowanie jej jako sukienki midi, podciągając ją do góry przy zawiązanym pasku.


1527071492885


Uwielbiam praktyczne ubrania. Rzadko jest tak, że mam coś na jedno wyjście. Najczęściej katuję coś do znudzenia wręcz, dlatego cieszę się, że ta sukienka ma tyle możliwości stylizowania. To zakup niesamowicie uniwersalny, dobrej jakości, wspierający nasz lokalny rynek, co szczególnie mnie cieszy. Do tego, poza tym, że ta sukienka daje kilka możliwości noszenia, to nadaje się jeszcze na wiele okazji. Ostatnio byłam w niej na warsztatach (wpis wcześniej), byłam też na urodzinach brata, wpisze się świetnie na garden party, ale i na wyjście z koleżankami do miasta czy chociażby spacer po parku. Minusów brak, wybaczcie 🙂


sukienka b.sic stories | koszyk Mango | buty, okulary H&M | zegarek Akerfalk


Processed with VSCO with j2 preset

Comments

comments

Dodaj komentarz